چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 09:27

تورم ۸ درصدی سود ۲۸ درصدی؟!

اینفوفرهنگ: همین چند ماه پیش بود که خبر احتمال تغییر ۲۵/۰ درصدی نرخ بهره در ایالات‌متحده موجب شد فعالان اقتصادی سراسر دنیا- چه آنها که از افزایش، سود می‌بردند و چه آنها که زیان می‌دیدند- منتظر اعلام تصمیم نهایی فدرال رزرو آمریکا باشند

خرید اجناس داخلی و حمایت از کارگر ایرانی همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری در راستای بهبود معیشت مردم بوده است.

با توجه به تخصصی شدن روابط فردی و سازمانی در دنیای امروز و افزایش مشکلات مختلف در سازمان های دولتی یا خصوصی، در راستای توسعه پایدار و تسهیل در امور بنگاه های اقتصادی ، فرهنگی و خدماتی نیاز به حضور مشاور حقوقی در کنار مدیران و صاحبان صنایع بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

 

با نیم نگاهی به حوزه صنایع و کالاهای فرهنگی می توان فهمید، آن‌طور که باید نیاز فرهنگی مردم در این حوزه تامین نشده است.. در واقع می توان گفت که تفکری در جهت تولید کالاهای فرهنگی وجود ندارد و همین باعث شده است رویکرد به کالاهای غیربومی و وارداتی بیشتر شود و به طبع آن، اثر فرهنگی نامطلوب بر جامعه گذاشته است.

سه شنبه, 17 اسفند 1395 ساعت 15:03

تولید داخلیِ" فرهنگ"

مقام معظم رهبری : در فرهنگ هم -مثل مسائل اقتصادی- اگر تولید نکردیم، به واردات احتیاج پیدا میکنیم/ طراحی‌های فرهنگی ، خطرناک‌تر از توطئه‌های امنیتی و حتی تهدید نظامی

یکشنبه, 22 اسفند 1395 ساعت 15:39

فقط کالای ایرانی بخریم

حمایت از تولید ملی رکن اصلی پیشرفت اقتصاد یک کشور محسوب می شود و اگر کالاهای تولیدی کشور توسط مردم حاضر در همان اقتصاد خریداری نشود نباید انتظار داشت سایر ملل آن را بخرند.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 21:54

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

وزیر کار از افزایش 14.5 درصدی حقوق مستمری بگیران و بازنستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سال 1396 خبر داد.

 

جدیدترین اخبار