افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 21:54

وزیر کار از افزایش 14.5 درصدی حقوق مستمری بگیران و بازنستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سال 1396 خبر داد.

 

اینفو فرهنگ - سرویس اقتصادی

علی ربیعی در حاشیه نشست نمایندگان نهادهای دولتی برای بحث درباره ظرفیت های اشتغال در دستگاه ها در محل سالن تلاش ، در جمع خبرنگاران افزود: برای بازنشستگان کشوری و لشگری نیز 34 هزار میلیارد ریال( ٣٤٠٠ میلیارد تومان ) تامین اعتبار شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق بازنشستگان کشوری که کمتر از 21 میلیون ریال( 2.1 میلیون تومان) دریافتی دارند، به شکل پلکانی افزایش می یابد. حداقل حقوق یک بازنشسته کشوری که با 30 روز بازنشسته شده است کمتر از یازده میلیون و 500 هزار ریال( یک میلیون و 15٠ هزار تومان) نیست که این رقم نسبت به سال گذشته قابل توجه است.

ربیعی افزود: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری که بالای 21 میلیون ریال دریافتی دارند ١٠ درصد است.

وی از غنی سازی بیمه تکمیلی، سفر و وام برای بازنشستگان کشوری در سال جاری خبر داد و درباره مستمری بگیران و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی کرده است حداقل مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی 14.5 درصد برای سال جاری به طور قطعی افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با دریافتی بالا کمتر از ١٢ درصد نیست، گفت : افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از فروردین ماه و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می شود. در صورت تامین مالی امکان اعمال افزایش حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی از فروردین ماه وجود دارد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین اخبار