قزوین- اولین جشنواره راقی با محور ترویج اندیشه ولایت با معرفیآاثار برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش اینفوفرهنگ، اولین همایش استانی «اندیشه راقی» با محور ترویج نظام اندیشه ولایت با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، امین جلال منش دبیرکل خانه اندیشه ولایت، روحانیون و طلاب حوزه علمیه روز چهارشنبه در شبستان امیرالمومنین  مسجد النبی قزوین برگزار شد.

در این همایش آثار برتر اولین همایش و جشنواره راقی در بخش علمی و پژوهشی معرفی شدند.

در بخش تبلیغی جشنواره، تابستانه شهر و خانواده من، محمد جعفر خسروی صاحب رتبه شد.

در بخش علمی جشنواره مقاله «بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از نگاه رهبری» اثر مشترک سید رسول حسینی و علی معنوی صاحب رتبه اول شد.

اثر «نبوت و امامت به مثابه حکومت در اندیشه مهندس بازرگان و آیت الله خامنه ای» نوشته حجت الله علی محمدی با نظر هیئت داوران در رده دوم قرار گرفت و اثر «اولویت ها و وظایف روحانیت در جامعه دینی» نوشته حسین سلطان محمدی به عنوان نفر سوم معرفی شد.

حجت الاسلام طاهری مسئول هیئت داوران در این باره گفت: انتخاب آثار برتر در بخشهای علمی با ۱۱ شاخص بود که تعداد ۵۰ مقاله در بخش های تبلیغی و پژوهشی به دبیرخانه رسید.

وی بیان کرد: با نظر هیئت داوران هشت اثر در بخش تبلیغی و ۴۲ اثر در بخش علمی به دبیرخانه رسید که در گام اول ۲۹ اثر مورد ارزیابی قرار گرفت که این آثار شامل کتاب، مقاله، پایان نامه بود که در پایان چهار اثر برگزیده به عنوان برتر معرفی و چهار اثر هم شایسته تقدیر شناخته شد.

همچنین حجت الاسلام روح الله محمدی به عنوان نماینده خانه اندیشه ولایت در قزوین معرفی شد.

در این مراسم از کتاب ۱۶ جلدی «منشور حوزه و  روحانیت از منظر مقام معظم رهبری» توسط امام جمعه قزوین رونمایی شد.