مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تأکید بر استفاده از ظرفیت واحدهای صنفی برای ترویج فریضه وقف گفت:‌ اصناف گیلان در وقف‌های مشارکتی حضور بسیار فعالی دارند.

<p

– اخبار استانها –

به گزارش اینفوفرهنگ از رشت،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین ستار علیزاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در هفت ساله اخیر و به جهت مشارکت فعال حوزه اصناف گیلان در امر فریضه وقف انفرادی و مشارکتی تعداد ۲۱۰ وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بازاریان همواره در امور خیریه از جمله وقف از سایر اقشار جامعه پیشتاز بوده‌اند تصریح کرد: در احادیث و روایات اسلامی و شیعی از چهار مؤلفه به عنوان رکن‌های استوار دین نام برده‌اند که در این میان فریضه وقف و مشارکت کریمانه بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بزرگترین موقوفه گیلان در دهه اخیر را متعلق به بانویی خیر در لاهیجان نامید و تصریح کرد:‌ به غیر از وقف‌های انفرادی افراد خیراندیش می‌توانند به صورت جمعی و مشارکتی نسبت به تجمیع مال خود اقدام کنند و وقف جدیدی را با نام خود به ثبت برسانند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان قرآن کریم را کتابی الهی و معجزه بزرگ اسلام در تمام اعصار نامید و ضمن تأکید بر نقش آن در پیروزی‌ انقلاب اسلامی عنوان کرد:‌ توانمندی‌ها و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف مدیون قرآن کریم و مردم ولایتمدار و خداجوی آن است.

علیزاده با اشاره به اینکه پاسخ تمام نیازمندی‌های بشریت در قرآن کریم آمده است تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به جهت اهمیت این معجزه الهی نسبت به ترویج فرهنگ وقف در این حوزه تأکید داشته است به طوری که در سال‌های اخیر ۳۳۰ مرکز قرآنی در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ح