محمدی گفت: مشکل اصلی بین ایران و عربستان برداشته شد و قطعا برای اعزام حجاج در سال ۹۸ مشکلی نداریم.

برای اعزام حجاج در سال ۹۸ مشکلی نداریمبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی اینفوفرهنگ، مراسم تودیع و معارفه رئیس قدیم و جدید سازمان حج و زیارت امروز  با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت السلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

حمید محمدی رئیس سابق سازمان حج و زیارت در این مراسم  اظهار کرد: حدود دو سال قبل این مسئولیت سنگین به بنده واگذار شد و امروز با اصرار خود این سمت را واگذار می‌کنم.

وی ادامه داد: در شرایط سختی ریاست سازمان حج و زیارت به بنده سپرده شد و فاجعه تلخ منا آثار بسیار سنگینی را برای جامعه داشت و بنده هم به سهم خود در این حوزه تلاش‌های فراوانی کردم.

محمدی با اشاره به اینکه حج و زیارت حاصل یک کار جمعی است، گفت: سازمان حج و زیارت یک مجموعه بزرگی است که حاصل دستگاه‌هایی است که هر یک نقشی دارند، مانند اربعین که یک رویداد جهانی است. اما یک مجموعه وجود دارد که نگاه ویژه‌ای به آن داشته‌ام و آن کارگزاران حج و زیارت است که یک سرمایه ارزشمند برای خدمتگزاری خالصانه به حجاج به شمار می‌رود.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت افزود: یکی از سازمان‌هایی که‌ می تواند ادعای رفتن به دولت الکترونیک کند؛ سازمان حج و زیارت است.

وی  با اشاره به اینکه مدیران سازمان، مدیران قابلی هستند تصریح کرد: مستند سازی یکی از کارهایی بود که در این مدت انجام شد و در حوزه اطلاع رسانی و ارتباط با مردم تلاش بسیار کردیم.

محمدی با اشاره به اینکه در حوزه اربعین تلاش های فراوانی داشتیم، اظهار کرد: اربعین امسال در برخی از استان‌ها ویزا به صورت روزانه صادر و موجب رضایت مردم شد و علی‌رغم افزایش قیمت ارز نیز اختلاف قیمت با سال گذشته حدود ۳۰ هزار تومان بود.

وی  گفت: مشکل اصلی بین ایران و عربستان برداشته شد و قطعا برای اعزام حجاج در سال ۹۸ مشکلی نداریم.

انتهای پیام/

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان