عضو ارشد سنای آمریکا با انتقاد از مخفی‌کاری دولت ترامپ در موضوع قتل روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود، تاکید کرد جلسه استماع گزارش رئیس سازمان سیا باید علنی برگزار می‌شد.

بلومنتال: گزارش غیر علنی رئیس سیا هم برای بن‌سلمان و هم ترامپ زیان‌بار بودبه گزارش گروه بین‌الملل اینفوفرهنگ، حضور «جینا هاسپل» رئیس سازمان جاسوسی سیا در مجلس سنای آمریکا برای ارائه پاره‌ای توضیحات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، با موجی از اعتراضات در داخل آمریکا مواجه شده است.

سناتور ریچاد بلومنتال، عضو ارشد مجلس سنا با انتقاد شدید از مخفی‌کاری دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در موضوع ترور جمال خاشقجی که در کنسولگری عربستان در استانبول صورت گرفت، تاکید کرد که جلسه استماع گزارش جینا هاسپل باید علنی برگزار می‌شد.

وی با بیان اینکه این استماع هم برای بن‌سلمان و هم ترامپ زیان‌بار بود، تاکید کرد جلسه سنا با رئیس سیا باید با حضور تمام سناتور‌ها برگزار می‌شد.

بلومنتال در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «واکنش همکاران من به گزارش امروز سیا نشان می‌دهد که پمپئو (وزیر خارجه) و متیس (وزیر دفاع ) کنگره را [درباره پرونده قتل خاشقجی] گمراه کرده‌اند.»

ریچاد بلومنتال، بن سلمان را آمر قتل خاشقجی دانسته و افزود: «محمد بن سلمان مسئول قتل وحشیانه و ازپیش برنامه‌ریزی شده خاشقجی است و دولت ترامپ نیز در حال لاپوشانی آن است.»

این سناتور آمریکایی با اعلام خبر تصمیم سنا برای اقدام علیه ریاض توضیح داد: «در حالی که تمام سنا به اقدامات معناداری رأی خواهد داد که بن‌سلمان را جوابگوی اقداماتش می‌کند، اما فقط تعدادی از سناتورها توانستند واقعیت را ببینند.»

انتهای پیام/

انتقاد شدید سناتور آمریکایی از گزارش غیرعلنی رئیس سیا