معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: با توجه به ٢٠ انجمني كه مجموعه آنها يك فدراسيون را تشكيل می دهند، فدراسيون انجمن های ورزشی يك فدراسيون خاص است.

به گزارش خبرنگار ورزشی اینفوفرهنگ، محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در مجمع انتخاباتی فدراسیون انجمن‌های ورزشی گفت: فدراسیون انجمن های ورزشی یک فدراسیون خاص است. با توجه به ٢٠ انجمنی که کار می کنند مجموعه آنها یک فدراسیون را تشکیل می دهند. بقیه فدراسیون ها یک رشته دارند به همین دلیل انجمن های ورزشی خاص است.

وی افزود: اداره انجمن ها سخت است. مسئولان هیات ها کمک کنند تا فعالیت رشته ها ادامه پیدا کند. علیپور به همراه هیات ها کارش را انجام داده است. سال گذشته هم مجبور شدیم یکی دو رشته را به انجمن اضافه کنیم. وقتی شما رییس مثلا یک فدراسیون باشید تکلیف مشخص است اما در انجمن های ورزشی با تعدد درخواست ها روبه رو هستیم. تأمین نیازمندی ها هم توان خاصی را لازم دارد. اداره انجمن های ورزشی نیاز به اشراف و استفاده از ظرفیت های لازم دارد.

* رشته های المپیکی زیرمجموعه انجمن را به طور ویژه می بینیم

داورزنی افزود: وزارت و کمیته هم تلاش کرده تا کمک کند و اعزام ها و مسابقات انجام شود. تعدادی از رشته های این فدراسیون المپیکی هستند و برخی نیز آسیایی به همین دلیل لازم است تلاش شود از همه ظرفیت ها چه بخش خصوصی چه دولتی استفاده شود. 

معاون ورزش قهرمای وزارت ورزش و جوانان درباره چالش های پیش روی این فدراسیون اظهار داشت: نگاه ها در کشور ما جزیره ای دنبال شده به همین دلیل کمتر از ظرفیت ها استفاده شده است. علیپور در این مدت تلاش خود را کرده اما بازهم انتظارات بیشتری از سوی هیات ها وجود دارد. ما هم به این نکته توجه داریم رشته هایی که المپیکی هستند و زیر چتر انجمن، آنها را ویژه ببینیم و از نظر تأمین منابع مشکلی نداشته باشند.

داورزنی همچنین درباره فعالیت هیات های استانی نیز گفت: من می دانم کار در استان ها سخت است و ماده ٨٨ هم مزید بر علت شده است اما تلاش می کنیم برای فعالیت رشته ها شرایط را فراهم کنیم تا کمتر آسیب به هیات ها و ورزش وارد شود. وزارت ورزش در کنار فدراسیون انجمن خواهد بود تا برای اعزام ها مشکلی پیش نیاید.

انتهای پیام/س


منبع :خبرگزاری فارس