گوگل اعلام کرد که با فناوری جدید ارائه شده توسط این شرکت، کاربران قادرند تا اتصال سیستم اندرویدی به دستگاه‌های بلوتوثی را در گوشی نهادینه کنند.

<p

فناوریبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی اینفوفرهنگ، کیفیت هدست‌های بلوتوث نسبت به چند سال گذشته خیلی پیشرفت داشته است، اما هنوز اتصال آن‌ها به دستگاه‌های متفاوت دردسر زیادی به همراه دارد. هدفون‌های جدید خود قابلیتی برای اتصال سریع دارند که روند اتصال به گوشی را سرعت می‌بخشد اما باز هم برای اتصال هدفون خود به دستگاه جدید باید مراحل اتصال را از اول انجام دهید. اما گوگل اقدام بزرگی برای اتصال هدست و اسپیکر بلوتوثی به اندروید انجام داده‌ است.

ویژگی اتصال سریع به این صورت است که اکانت گوگل شما تنظیمات اتصال سازگار با هدست بلوتوثی را به خاطر می‌سپارد و می‌تواند به صورت خودکار اتصال را به یک تلفن دیگر منتقل می‌کند. البته اتصال سریع ویژگی جدید اندروید نیست، نسخه اصلی در اکتبر سال گذشته راه اندازی شد ولی سرعت کافی را نداشت و موفق به جلب رضایت کاربران نشد. اما در حال حاضر علاوه‌ بر سرعت بیش‌تر، گوگل متعهد شده است که از دستگاه‌های بلوتوثی بیش‌تری پشتیبانی کند. البته تغییرات به این جا ختم نمی‌شود، این شرکت اعلام کرده‌ است که ویژگی اتصال سریع با همین قابلیت‌ها از سال آینده برای کروم‌بوک‌های این شرکت هم فعال می‌شود.

مانند گذشته در اندروید ۶ و بالاتر با روشن کردن هدفون یا اسپیکر سازگار با اتصال سریع گوشی شما، پیام اتصال بر روی گوشی نمایان می‌شود با لمس آن به سرعت اتصال برقرار می‌شود. با این به‌روزرسانی اکانت گوگل شما تنظیمات اتصال را ذخیره می‌کند، در این هنگام حتی اگر با تلفن‌های دیگر به اکانت گوگل خود متصل شوید مانند روش یاد شده می‌توانید سریعا به هدست یا اسپیکر بلوتوثی خود متصل شوید. ایرپاد‌های شرکت اپل تقریبا با همین روش به تلفن‌های همراه متصل می‌شوند، تنها تفاوت آن است که برای همگام‌سازی و اتصال با دستگاه‌های متفاوت، از Apple ID استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

گوگل اتصال سریع اندروید به دستگاه‌های بلوتوثی را ممکن کرد