کرمان - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: سومین دوره جشنواره رای، ویژه قضات دادگستری استان کرمان در پایان دیماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش اینفوفرهنگ به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، محمدباقر اسلامی اظهار داشت: با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان ها، محور اصلی این جشنواره مجازات های جایگزین حبس است و ترغیب قضات به صدور اینگونه آرا و فرهنگ سازی جهت پذیرش افراد جامعه، از اهداف این جشنواره است.

اسلامی افزود: این جشنواره پذیرای آراء قضایی پیرامون مجازات های جایگزین حبس و عقود بانکی است.

وی ادامه داد: در صورتی که قوانین مربوط به مجازات های جایگزین حبس و به طور خاص آئین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی به درستی اجرا شود، آثار بسیار مفید و ملموسی برای جامعه خواهد داشت، از جمله اینکه هزیه های کلان نگهداری زندانیان صرف توسعه و آبادانی کشور خواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون آراء مقبولی در این زمینه صادر و برخی از آنها به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی گفت: قضات علاقمند می توانند جهت شرکت در این رقابت علمی تا پایان آذماه آراء صادره خود را با محورهای عنوان شده به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان ارسال کنند.

اسلامی از برگزاری اختتامیه جشنواره در بهمن ماه سال جاری خبرداد که در آن از آراء برتر با اهدای جوایز نفیسی قدردانی می شود.