رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان فهرج گفت: تدوین درس‌نامه‌های تخصصی نماز و مهدویت برای سنین مختلف ضرورت دارد.

ضرورت تدوین درس‌نامه‌های تخصصی نماز و مهدویتبه گزارش گروه استان های اینفوفرهنگ از کرمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا لطفیان سرگزی، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان فهرج در کرسی آزاداندیشی «بررسی اندیشه نجات‌گرایانه مهدویت» که با حضور جمعی از جوانان در این شهرستان برگزار شد، گفت: امروزه اعتقاد به مهدویت جزء مسلمات باور‌های تمام فرقه‌های اسلامی است و هیچ یک از فرقه‌های اسلامی، اصل وجود حضرت مهدی موعود (عج) را انکار نمی‌کنند.

وی با اشاره به خطر شایعه‌پراکنی‌ها نسبت به امام زمان (عج) و ضرورت آزمایش پیروان آن حضرت در عصر غیبت، افزود: آزمایش انسان، یکی از سنت‌های الهی است که زمینه رشد و گزینش افراد را به‌دنبال دارد.

لطفیان سرگزی با اشاره به ضرورت تدوین درس‌نامه‌های تخصصی نماز و مهدویت برای سنین مختلف، بیان کرد: حضرت مهدی (عج) تکمیل‌کننده نهضت انبیاء (ع) هستند.

وی گفت: روزانه صدقه‌ای به نیت امام زمان (عج) بدهید، هر مطلبی درباره امام زمان (عج) و عصر غیبت که به‌درستی از آن آگاهی دارید به دیگران بگویید تا آن‌ها هم بیشتر آشنا شوند، نماز امام زمان (عج) را هر روزی که توانستید بخوانید، سخنان امام زمان (عج) و احادیثی را که درباره ایشان است، برای دوستان خود پیامک کنید، بعد از هر نماز دعا برای تعجیل در فرج ایشان را بخوانید، زمانی که می‌خواهید برای نعمتی، خداوند را شکر کنید از امام زمان (عج) هم تشکر کنید و انتظار را با دعا در خود تقویت کنید و از اعماق قلب‌تان منتظر باشید و از پروردگار توفیق معرفت بیشتر به حضرت را درخواست کنید.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی فهرج بیان کرد: حقیقت بینایی و شنوایی با مفاهیم مادی و جسمانی پیوند خورده و قابل جدایی از آن نیست، امری که درباره خداوند به‌عنوان وجودی مجرد از جسم و ماده قابل تصور نیست.

وی افزود: طبق آنچه از معارف امامان اهل بیت (ع) بر می‌آید، سمیع و بصیر بودن خداوند چیزى جز علم و آگاهى او نسبت به پدیده‌های شنیدنی و دیدنی نیست؛ در حالی که انسان به‌عنوان موجود مادی ناچار است به وسیله اعضا و ابزار مادى به آگاهى از دیدنی‌ها و شنیدنی‌ها دست پیدا کند. خداوند در درک خود، نیازى به چیزى ندارد و هستی با تمام تصاویر و صدا‌های خود پیش او حاضر است و به آن‌ها علم حضوری دارد، از این جهت خداوند بدون هیچ مقدمه‌اى مى‌تواند سمیع و بصیر باشد.

انتهای پیام/ح

تدوین درسنامه های نماز ومهدویت الزامی است

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان