– اخبار استانها – علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار اینفوفرهنگ در زاهدان اظهار داشت: براساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی دوشنبه در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی استان وزش باد از سمت جنوب شدید برآورد می‌شود. رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط […]

– اخبار استانها –

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار اینفوفرهنگ در زاهدان اظهار داشت: براساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی دوشنبه در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی استان وزش باد از سمت جنوب شدید برآورد می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط مستعد به ویژه محورهای مواصلاتی زاهدان-بم و ایرانشهر –بم گردوخاک سبب کاهش دید خواهد شد، سرعت وزش باد ۶۰ و گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر برساعت برآورد می‌شود.

وی در مورد پیش بینی وضع جوی دریایی دریای عمان تصریح کرد: دریای عمان طی ۲ روز آینده به ویژه در نواحی شرقی نسبتا مواج پیش بینی می‌شود.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: آسمان استان امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود که از فردا در سطح استان شاهد افزایش ابر خواهیم بود همچنین برای امروز در جنوب شرق و نوار غربی استان وزش باد ملایم تا متوسط جنوبی پیش بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: روز دوشنبه با تشدید جریانات گرم جنوبی در نواحی مرکزی، مرز غربی و جنوب شرق استان وزش باد شدید و در برخی از نقاط گرد و خاک و کاهش دید را خواهیم داشت.

طوفان در سیستان ۱۲۰ نفر را روانه بیمارستان کرد
طوفان در سیستان تداوم دارد
سرعت طوفان در سیستان به "101 کیلومتر بر ساعت" رسید

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۴٫۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین و زرآباد با حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

انتهای پیام/ن

منبع :خبرگزاری تسنیم