همزمان با پهلوگیری ناوگروه نیروی دریایی پاکستان؛ فرمانده ناوگروه بهمراه هیئتی از افسران با استاندار هرمزگان دیدار کرد

به گزارش گروه سیاسی اینفوفرهنگ، فریدون همتی استاندار استان هرمزگان در این دیدار گفت:تعاملات و تبادل افکار و تجربه بین دو نیروی دریایی برادر و مسلمان ایران و پاکستان دستاورد‌هایی خوبی را برای هر دو کشور خواهد داشت.

وی در ادامه گفت:کشور‌های مسلمان منطقه با همکاری یکدیگر قادر خواهند بود بدونه نیاز به نیرو‌های فرامنطقه‌ای امنیت منطقه را تامین کنند.
استاندار هرمزگان با اشاره به حضور نیرو‌های بیگانه در منطقه گفت: حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای به منظور ایجاد تفرقه در میان کشور‌های منطقه است که باید با نزدیکی و تعامل بیشتر این نقشه شوم را نابود کرد.

دکتر همتی با بیان اینکه امنیت دو کشور بدون همدلی و حضور یکدیگر برقرار نمیشود خاطر نشان کرد: ما خود و پاکستان را از یکدیگر جدا نمی‌دانیم  به گونه‌ای که امنیت پاکستان امنیت ایران است و امنیت ایران امنیت پاکستان.

وی در ادامه گفت: ایران خانه امن همه مسلمانان جهان است و مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران خواستار موفقیت و سربلندی همه مسلمانان دنیا است.
دریادار محمد سالم فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان گفت: مردم پاکستان ایران را کشور دوم خود می‌دانند و برای کشور ایران ارزش بسیار زیادی قائل هستند.
وی خاطر نشان کرد:در مورد امنیت اقیانوس هند در کنار برادران خود در ایران هستیم و در این زمینه نیروی دریایی پاکستان ایده‌ای را برای امنیت اقیانوس هند ارائه کرده که امیدواریم نیروی دریایی ایران با همکاری کردن با نیروی دریایی پاکستان باعث اجرای این طرح شوند.

منبع :خبرگزاري دانشجو