رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا (س) گفت: فراخوان پذیرش جامعه‌الزهرا(س) در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۱۵ آذرماه اعلام و ثبت‌نام جهت شرکت در آزمون ورودی از ۲۰ آذرماه آغاز می‌شود.

<p

– اخبار استانها –

 به گزارش اینفوفرهنگ از قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین اباذر عمرانیفر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع «آغاز پذیرش و ثبت‌نام آزمون ورودی سال ۹۹-۹۸» در سالن جلسات جامعه الزهرا(س) برگزار شد، از فراخوان پذیرش جامعه‌الزهرا(س) از روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه خبر داد و اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون ورودی جامعه‌الزهرا (س) در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۲۰ آذرماه آغاز و تا ۲۰ دی‌ماه ادامه دارد.

وی  افزود: مراحل ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی بوده و  آزمون ورودی نیز ۲۶ بهمن‌ماه با همکاری دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان مجری در همه مراکز استان‌ها در سه مقطع رسمی سطح ۲ و ۳ و ۴ و همچنین بارپذیری سطح دو ویژه طلابی که دارای مدرک سطح یک حوزه بوده یا ۷۵ واحد را در حوزه‌های علمیه‌ی مصوب گذرانده‌اند نیز برگزار می‌شود.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س) به شرایط ثبت‌نام در این آزمون اشاره کرد و گفت: شرط پذیرش در مقطع تحصیلی سطح دو داشتن حداقل مدرک دیپلم بوده و افرادی که دارای معدل بالای ۱۹ هستند و از زمان فارغ‌التحصیلی آنان کمتر از یک سال گذشته باشد، حافظان کل قرآن کریم، حافظان کل نهج‌البلاغه و حافظان صحیفه سجادیه از آزمون کتبی معاف بوده و بدون آزمون ورودی در مصاحبه شرکت می‌کنند.

وی از افزایش دو رشته در سطح ۳ خبر داد و ابراز کرد: رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مقطع سطح سه جامعه‌الزهرا(س) شامل تاریخ اسلام، تبلیغ با گرایش حج، تعلیم و تربیت اسلامی با گرایش‌های مشاوره خانواده، تربیت دینی کودک و نوجوان، تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، رشته کلام اسلامی با گرایش‌های امامت، مذاهب اسلامی و مهدویت، مدرسی ادبیات عرب و مطالعات اسلامی زنان است.

انتهای پیام/ش