رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: نظریه اولیه کارشناسی درباره مقصران مرگ ۲ کودک نوکنده‌ای اعلام شد و براین اساس شهرداری نوکنده، اداره منابع آب و حفرکنندگان گودال از مقصران این حادثه اعلام شدند.

– اخبار استانها –

به گزارش اینفوفرهنگ از گرگان، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهارداشت: براساس اعلام نظر کارشناسی، شهرداری نوکنده به علت رفع نکردن خطر یا کاهش خطر با نصب تابلوهای هشداردهنده در محل تلاقی خیابان به بستر رودخانه و همچنین اقدام نکردن برای رفع خطر و هم‌سطح نکردن بستر رودخانه در محل گودال مورد نظر، مقصر شناخته شد.

وی افزود: اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان هم به علت بی‌توجهی به خطر موجود در بستر رودخانه و نصب نکردن تابلوهای هشداردهنده در زمینه ممنوعیت و جلوگیری از ایجاد گودال در بستر رودخانه، در بروز این حادثه تلخ مقصر است.

سرنشینان شناور نیمه‌غرقی در آبهای دیر در خلیج فارس نجات یافتند
گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر؛ رودخانه‌های رشت متولی ندارد
لایروبی کل مسیر رودخانه کرج در اسلامشهر نیازمند اعتبار ملی است

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: حفرکنندگان گودال هم با حفر این گودال غیرایمن در بروز این حادثه نقش دارند.

وی گفت: این نظر کارشناسی بخشی از قصور در بروز این حادثه را نیز متوجه پدر و مادر این کودکان به علت مراقبت نکردن از آنان برای جلوگیری از قرار گرفتن در محل پرخطر اعلام کرده است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان گلستان  با پیگیری‌های انجام شده  نظریه کارشناسی به دادگاه اعلام و به طرفین پرونده هم ابلاغ شد.

آبان ماه امسال ۲ کودک  7 و ۴ ساله در  گودال آب در رودخانه ای در شهر نوکنده استان گلستان غرق شدند.

انتهای پیام/ن

منبع :خبرگزاری تسنیم