پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری عصر امروز در حوالی گیلانغرب، تاکنون ۹ پس‌لرزه با ریشتر‌های قوی در این منطقه به‌وقوع پیوسته است.

پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۹ ریشتری در گیلانغرب ‌‌ادامه دارد/ اعزام ۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزلهبه گزارش  گروه استان های اینفوفرهنگ ، بر اساس اعلام موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران عصر امروز یکشنبه ۱۶ دی ماه زمین لرزه ای با قدرت ۵.۹ در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند.

 این زمین لرزه به وقت محلی ساعت ۱۷:۱۱:۵۹ در عمق  ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوسته است.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله ۲۳ کیلومتری،سومار در فاصله ۳۱ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۳۸ کیلومتری ثبت شده اند.

افزایش مصدومان زلزله گیلانغرب به ۳۱ نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مراجعه ۳۱ نفر به بیمارستان‌های استان کرمانشاه به دنبال زلزله ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خبر داد.

در پی وقوع زلزله در منطقه گیلانغربت در مجموع ۳۱ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

از این تعداد ۲۱ نفر به مراکز درمانی گیلانغرب، ۸ نفر به مراکز درمانی قصرشیرین و ۲ نفر به مراکز درمانی سرپل ذهاب مراجعه داشته‌اند.

۲۹ نفر مرخص شده‌اند و یک نفر به دلیل سقوط از ارتفاع در بیمارستان سرپل ذهاب بستری و یک نفر دیگر تحت درمان است.

پلیس در کنار مردم زلزله زده گیلانغرب حضور دارد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پس از وقوع زمبن لرزه ۵.۹ ریشتری عصر امروز در حوالی شهرستان گیلانغرب، پلیس بلافاصله در کنار مردم این منطقه حاضر و خوشبختانه امنیت کافی حکمفرماست.

پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۹ ریشتری در گیلانغرب ‌‌ادامه دارد/ اعزام ۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله


بیشتر بخوانید: پلیس در کنار مردم زلزله زده گیلانغرب حضور دارد


 

آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده فرماندار گیلانغرب‌

کوروش محمودیان ، با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در ساعت ۱۷:۱۱ دقیقه امروز در فاصله ۲۴ کیلومتری گیلانغرب، اظهار داشت: دو تیم هلال‌احمر به منظور ارزیابی تلفات احتمالی به منطقه اعزام شد.

پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۹ ریشتری در گیلانغرب ‌‌ادامه دارد/ اعزام ۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله

فرماندار شهرستان گیلانغرب با اشاره به اینکه این زلزله تلفات انسانی نداشته است، عنوان کرد: حدود ۲۱ نفر از شهروندان در سطح شهر گیلانغرب به دلیل اضطراب و ترس به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که چهار نفر از آن‌ها از دانش‌آموزان هستند.


بیشتر بخوانید:مسدود شدن راه‌های روستایی پس از زلزله ۵.۹ ریشتری در گیلانغرب


‌زلزله ۵.۹ ریشتری خسارت مالی و جانی به دنبال نداشته است‌

جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه  اظهار داشت: براساس گزارش گروه‌های ارزیاب علوم پزشکی و هلال‌احمر بعد از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری دقایقی قبل خسارت جانی و مالی ایجاد نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه عنوان کرد: براساس اعلام گروه‌های ارزیاب بخشداری، فرمانداری و هلال‌احمر قطعی آب، برق و انسداد جاده‌ها رخ نداده است. دو دهستان به کانون زلزله نزدیک است که تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات و قطعی خدمات اعلام نشده است.

برق همه مناطق زلزله زده کرمانشاه وصل است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: در پی وقوع ۵.۹ ریشتری تنها برق شهرستان قصرشیرین به مدت ۹ دقیقه قطع شد.

پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۹ ریشتری در گیلانغرب ‌‌ادامه دارد/ اعزام ۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله


بیشتر بخوانید:برق همه مناطق زلزله زده کرمانشاه وصل است


مراجعه ۶ مصدوم به بیمارستان

مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه زلزله در ۱۸ کیلومتری شهر گیلانغرب اتفاق افتاده است، گفت: تاکنون تلفات جانی و تخریب جدی به دلیل وقوع این زلزله گزارش نشده است.

آرش لهونی  با بیان اینکه ۶ تیم ارزیاب هلال احمر به مناطق زلزله‌زده در شهرستان گیلانغرب اعزام شده است، اظهار داشت: براساس گزارش این تیم‌ها زلزله تلفات جانی نداشته است.

لهونی از آماده‌باش نیرو‌های عملیاتی هلال احمر استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این نیرو‌ها در صورت نیاز به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه مردم به دلیل زلزله از خانه‌های خود بیرون رفته‌اند، بیان کرد: چنانچه تیم‌های ارزیاب گزارشی از تخریب واحد‌های مسکونی اعلام کنند اسکان اضطراری برای مردم تأمین خواهد شد، اما هیچ گزارشی از تخریب واحد مسکونی مخابره نشده است.

لهونی با بیان اینکه زلزله در شهرستان گیلانغرب به‌عنوان کانون وقوع زلزله محسوس‌تر بود، خاطرنشان کرد: مردم این شهرستان خونسردی خود را حفظ کنند و در عین حال اقدامات احتیاطی برای وقوع پس‌لرزه‌ها را رعایت کنند.

همچنین فرماندار گیلانغرب با بیان اینکه تاکنون ۶ مصدوم در پی این زلزله به علت مصدومیت به بیمارستان گیلانغرب مراجعه کرده‌اند، گفت: البته مصدومیت آن‌ها جدی نبوده است.

۱۱ تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعزام شد

استاندار کرمانشاه گفت: ۱۱ تیم هلال‌احمر و اورژانس به مناطق زلزله‌زده استان اعزام شده‌اند.

هوشنگ بازوند  اظهار داشت: زلزله ۵.۹ ریشتری گیلان‌غرب تاکنون مصدوم یا تلفات جانی نداشته و تخریبی نیز گزارش نشده است. استاندار کرمانشاه عنوان کرد: ۱۱ تیم شامل ۶ تیم از هلال‌احمر و پنج تیم از اورژانس به منطقه اعزام شده اند و دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها در آماده‌باش هستند.

کانون زمین لرزه ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خالی از سکنه بوده است

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور گفت: کانون زمین لرزه ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خالی از سکنه بوده است.


بیشتر بخوانید: کانون زمین لرزه ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خالی از سکنه بوده است


 

۶ تیم ارزیاب هلال‌احمر به گیلانغرب اعزام شد

۶ تیم ارزیاب هلال‌احمر در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در حوالی گیلانغرب به این منطقه اعزام شد. پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری عصر امروز با دستور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، ۶ تیم ارزیاب جهت بررسی وضعیت به منطقه گیلانغرب اعزام شدند.

۱۴ مصدوم در زمین لرزه ۵.۹

فرماندار گیلانغرب از مصدوم شدن۱۴ نفر در زمین لرزه ۵.۹ ریشتری خبر داد.

اعزام تیم های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه

۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام شده اند.

محمودیان فرماندار گیلانغرب دو تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده است و در حال حاضر تیم های ستاد بحران به حالت آماده باش در آمده اند.

همچنین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آماده پذیرش مصدومین احتمالی است.

زمین‌لرزه ۴.۱ ریشتری

 لحظاتی پس از وقوع زلزله ۵.۹ در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه، زمین لرزه دیگری با قدرت  ۴.۱ ریشتری همان منطقه را لرزاند.

این زمین لرزه به وقت محلی  ۱۷:۱۶:۴۹ در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله ۲۹ کیلومتری،سومار در فاصله ۳۳ کیلومتری و قصر شیرین در فاصله ۳۷ کیلومتری  به ثبت رسیدند.

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله ۹۵ کیلومتری،کرمانشاه در فاصله ۱۳۸ کیلومتری اعلام شده اند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه سوم به بزرگی  ۳.۸ ریشتر

 پس از وقوع دو زمین لرزه به فاصله چند ثانیه زمین لرزه سومی به بزرگی  ۳.۸ ریشتر باز هم حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند.

این زمین لرزه به  وقت محلی ساعت ۱۷:۲۴:۲۱ در عمق  ۸ کیلومتری از سطح زمین به ثبت رسید.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون زمین لرزه سوم گیلانغرب در فاصله ۳۰ کیلومتری،قصر شیرین در فاصله۳۲ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۳۴ کیلومتری به ثبت رسیده اند.

همچنین نزدیکترین مراکز استان‌ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله۹۹ کیلومتری ،کرمانشاه در فاصله ۱۳۷ کیلومتری اعلام شده اند.

 زمین‌لرزه چهارم به بزرگی ۳.۵ ریشتر

زمین‌لرزه چهارم به بزرگی ۳.۵ ریشتر  حوالی سومار در استان استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت ۱۷:۳۳:۵۴ در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله ۲۸ کیلومتری ، گیلانغرب در فاصله ۳۱ کیلومتری و  قصر شیرین در فاصله ۴۳ کیلومتری  اعلام شده است.

زمین لرزه پنجم با قدرت ۴.۸ ریشتری

پس از وقوع سه پس لرزه زمین لرزه ۵.۹ ریشتری پس لرزه دیگری حوالی سومار  در استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت ۱۷:۴۵:۰۸در عمق  ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله ۲۵ کیلومتری،گیلانغرب در فاصله ۲۶ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۴۴ کیلومتری به ثبت رسیده است.

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله ۸۸ کیلومتری،کرمانشاه در فاصله ۱۳۶ کیلومتری ثبت شده اند.

$(document).ready(function() {
if(typeof window.flowplayerInstances == ‘undefined’) {
window.flowplayerInstances = [];
}
var api461032_9214733 = flowplayer(“#player_461032_9214733”, {

splash: “”,
width : 400,
height : 300,
ratio: 9/16,
keyboard :false,
embed :false,
playlist: [

{
ima: {
ads: [{
time: 10,
ad_type: “standardvideo”,
max_ad_duration: 6000,
sdmax: 6000,
}]
},

sources: [
{ type: “video/mp4”,src: “https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1397/10/16/9221605_786.mp4” },
]
},
]
});

window.flowplayerInstances.push(api461032_9214733);

var disable = function (e) {
e.preventDefault();
}

var enable = function (e) {
return true;
}

api461032_9214733.on(‘ready’, function () {

var videoViewAjax = true;
$(‘#player_461032_9214733’).find(‘.fp-ui’).click(function(){
if (videoViewAjax == true) {
$.post(‘/fa/ajax/news/video/9214733’,{},function (data) {});
videoViewAjax = false;
}
});

});

});

کد ویدیو

انتهای پیام/پ

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان