بطحائی گفت: معلمی که نگران از کمیته انضباطی و گزینش باشد، شخصیت آزاداندیشان معلم را شما نخواهد داد. به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی اینفوفرهنگ، نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان و جمعی از دانشجویان عصر امروز در پردیس شهید چمران برگزار شد. در […]

کمیته انضباطی و نگرانی از گزینش شخصیت آزادمنش نه معلمی تربیت نمی‌کندبطحائی گفت: معلمی که نگران از کمیته انضباطی و گزینش باشد، شخصیت آزاداندیشان معلم را شما نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی اینفوفرهنگ، نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان و جمعی از دانشجویان عصر امروز در پردیس شهید چمران برگزار شد.

در این مراسم بطحایی با اشاره به صحبت های پرشور و انقلابی دانشجومعلمان اظهار کرد: دانشجومعلمان نکاتی از نقد و نظرات را گفتند که قابل پیگیری است و در دستور کار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: فضای باز دانشجویی، یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانشگاهی است که قرار است معلم تربیت کند، تربیت معلم یعنی آماده کردن افرادی که قرار است در فرایند یاددهی و یادگیری موثر باشند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: معلمی که نگران از کمیته انضباطی و گزینش باشد شخصیت آزاداندیشی معلم را نخواهد داشت و از رئیس دانشگاه  می‌خواهیم تا فضای باز گفتمانی که شروع شده است را توسعه دهد.

بطحایی با اشاره به اینکه تجزیه و تحلیل مسائل باید برگرفته از اطلاعات باشد و مطالبات باید با مطالعات بیشتری بیان شود، گفت: معلم تمام وقت یکی از مصادیقی است که در مطالبات دانشجویان خارج از محدوده سند تحول بنیادین بیان شد، در حالی که این چنین نیست.

وی ادامه داد: با تلاش فراوان و استدلال‌های فراوان در شورای اداری و حقوق و دستمزد استدلال آوردیم که ۶ ساعت جز حکم معلم بیاید و حق التدریس نباشد که این امتیازی برای کارمندان است تا اضافه کار در حکم انها لحلظ شود، موضوعی که کاملا اختیاری است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تبدیل شدن این فرصت به یک اعتراض، خطاب به دانشجومعلمان اظهار کرد: از شما درخواست دارم با اطلاعات کافی  درباره موضوعات، موضع گیری کرده و کار را دنبال کنید.

رقم دریافتی آزمون ورودی دربرابر اعتبارات آموزش و پرورش، قطره در برابر دریاست

بطحایی به دیگر انتقادات مبنی بر جبران کسری بودجه آزمون ورودی گفت: به هیچ عنوان از نظر چارچوب مالی چنین چیزی ممکن نیست و عدد حاصل از استخدام در برابر اعتبارات آموزش و پرورش، قطره ای در برابر دریاست.

وی با اشاره به اینکه سهم اعتبارات آموزش و پرورش از بودجه کاهش نیافته بلکه رو به تزاید است، گفت: توجه دولت ها بنا بر دلایل مختلف کافی نیست، البته سهم اعتبارات آموزش و پرورش با شیب کمی رو به افزایش است اما نظام بودجه ریزی نیازمند اختلال جدی است و باید رفع شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: نظام بودجه ریزی براساس برنامه مصوب کشور صورت می گیرد و پایه و اساس هر ساله با کسری بسته می شود بنابراین بودجه عمومی با کسری مواجه می شود.

بطحایی با اشاره به اینکه سند تحول چشم انداز و نقشه راه حرکت آموزش و پرورش به سمت رشد و تعالی است، تصریح کرد: سند تحول در سال ۹۰ به تصویب رسید و طی سال ها فراز و نشیب بسیاری داشت، البته نمی خواهم بکویم سندی بی عیب است اما به عنوان سندی استراتژیک یکی از ممتازترین سندهاست و کلی گویی و حرف هایی آسمانی نزده است.

در حال تکمیل…

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان